14.5 C
Tirana
E shtunë, 21 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Banka

Etiketim: Banka

Grabitet me armë banka në Koplik, arratisen hajdutët

0
Mesditën e sotme persona të maskuar dhe të armatosur kanë grabitur një bankë të nivelit të dytë në Koplik.Burime për Euronews Albania bëjnë me...

Bordet e çmimeve/ Banka Botërore: Lëreni tregun të vetërregullohet

0
Hilda Shijaku ekonomiste pranë Bankës Botërore në Tiranë është e mendimit se fiksimi I cmimeve me borde nga qeveria është një masë që nuk...

Përplasja e “ABI Bank” me fabrikën e tullave mban 60 punonjës...

0
60 punonjës në fabrikën e tullave në Fier kanë mbetur në mëshirë të fatit për shkak të një ngërçi të krijuar nga ABI Bank...

Banka Botërore paralajmëron qeverinë shqiptare se financimi i borxhit është në...

0
Banka Botërore, në raportin e fundit për Europën Qendrore dhe Azinë "Lufta në Rajon" është shprehur e ashpër lidhur me nivelin e lartë të...

Banka e Shqipërisë rrit normat e interesit, Sejko: Çmimet mund të...

0
Banka e Shqipërisë rriti me 0.5% normat e interesit duke e dërguar në 1% këtë tregues mjaft të rëndësishëm në ekonomi.Guvernatori i Bankës së...

Banka për Zhvillim e Këshillit të Evropës ndan 42 milionë euro...

0
Banka për Zhvillim e Këshillit të Evropës (CEB) ka njoftuar sot se ka bërë gati 42 milionë dollarë për Qeverinë e Shqipërisë, pjesë e...

Banka Botërore: Fitimet nga puna në vendnumëro nga 2015-ta në 2019-ën....

0
Produktiviteti i punës në Shqipëri ka mbetur në vendnumëro, çka do të thotë se fitimet e shqiptarëve nga puna nuk kanë ndryshuar.Shqipëria jo vetëm...

Banka Botërore: Ndryshoni taksat. Të vetëpunësuarit të futen në taksimin progresiv

0
Të ardhurat nga vetëpunësimi duhet të taksohen njëlloj si ato nga punësimi, në mënyrë progresive.Rekomandimi vjen nga Banka Botërore në raportin fundi teksa qeveria...

Kompania “Kurum” nën akuzë, mashtroi 33 banka me fatura fiktive me...

0
Kompania “Kurum” nën akuzë, mashtroi 33 banka me fatura fiktive me faturë 210 mln euro Ka mbërritur në gjykatë mashtrimi më i madh bankar i...

Banka Qendrore Evropiane u kërkon udhëheqësve të veprojnë urgjent në ekonomi

0
Banka Qendrore Evropiane (BQE) u kërkoi liderëve evropianë të ndihmojë ekonominë duke gjetur pajtim për një fond që do të mbështeste rajonet më të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS