26.5 C
Tirana
E martë, 17 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Banane

Etiketim: banane

Kombinimi spinaq dhe banane, burim kalciumi dhe vitaminash të shumta

0
Kombinimi i bërë me banane dhe spinaq i siguron trupit disa lëndë ushqyese thelbësore dhe ofron një sërë përfitimesh shëndetësore. Ajo që duhet të...

Kokainë në kontenierët e bananeve në Portin e Durrësit, arrestohet administratori...

0
Policia shqiptare ka njoftuar arrestimin e administratorin e kompaninë e importit të bananeve "Alba Exotic Fruit".Shtetasi E. D., 51 vjeç, banues në Tiranë, ishte...

Palapeta të shëndetshme me banane dhe vezë, pa gluten

0
Ekzistojnë shumë receta; disa të shijshme, e disa tjera shumë të shëndetshme. Por, është shumë e vështirë të gjeni një recetë që i kanë...

Biskota të shëndetshme nga bananet dhe lajthitë

0
Biskota më të mira të cilat mund t'ia jepni edhe fëmijëve janë ato të cilat i gatuani vetë nga përbërësit e zgjedhur.Përbërësit:- 100 g...

Banane, mollë, portokall, lëngu kundër mbipeshës

0
Problemet me peshën dhe mbipeshën janë një çështje që ka të bëjë jo vetëm me modën dhe paraqitjen fizike por kryesisht me shëndetin. Mbipesha është...

Role me banane e gatshme për dhjetë minuta

0
Ëmbëlsirë e parezistueshme kremoze e cila do t’ju lërë pa fjalë! Përbërësit e nevojshëm për kore: – 250 gr biskota të bluara; – 5 lugë supe krem...

Akullore me banane dhe tërshërë

0
Përgatitet për rreth 5 minuta, ka shijen e një ëmbëlsire, nuk ka sheqer të tepruar dhe është e pasur me fibra dhe proteina Përbërësit: – 3...

Sekreti për dhëmbë akull të bardhë është një banane larg!

0
Herën tjetër që do të konsumoni banane, mos bëni gabim ta hidhni lëkurën në plehra. Nëse nuk e kishit dëgjuar, lëkura e saj mund...

Akullore kremoze, vetëm me banane

0
Krejt e lehtë, e shëndetshme dhe me shije të freskët Përbërësit për dy racione: 1 banane e madhe, e pjekur shumë. Përgatitja: Merrni bananen shumë të pjekur, duhet...

Kos, banane dhe kanellë, mëngjesi i duhur për fuqi gjatë ditës

0
Ekspertët e Ushqimit kanë konfirmuar se njerëzit që hanë më shumë kos në vaktin e parë të ditës, janë më të predispozuar të humbasin...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS