24.5 C
Tirana
E mërkurë, 18 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Ballkani Perëndimor

Etiketim: Ballkani Perëndimor

Escobar flet për integrimin e Ballkanit Perëndimor dhe PD-në në Shqipëri:...

0
Zëvendësndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, njëherësh i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin...

Banka Botërore ul parashikimin për rritjen ekonomike në Shqipëri në 3.2...

0
Banka Botërore ka rishikuar parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë në raportin e saj të fundit.Rritja ekonomike e Shqipërisë pritet të ngadalësohet në 3.2...

Kriza e çmimeve, Sejko: Ekonomia shqiptare do të përballet me kosto...

0
Shqipëria dhe rajoni po përballen me një realitet të ri çmimesh dhe pasigurie në tregjet botërore, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, tha...

BERZH ul parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë, vendi i rrezikuar...

0
Ekonomia e Shqipërisë pritet të zgjerohet me 3.3 për qind në vitin 2022, tha sot Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), duke ulur...

Enio Jaço: SHBA-të mbështesin një proces më të shpejtë për integrimin...

0
Administrata e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden po përpiqet shumë të ndikojë pozitivisht në integrimin evropian të Ballkanit Perëndimorë si...

Ekskluzive, Enio Jaço i AmCham-it: Qeveria shqiptare ka përgjegjësinë të krijojë...

0
Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço në një intervistë për abc24.aln ka analizuar ndikimin e krizës në Ukrainë si dhe zhvillimet e...

Kriza në Ukrainë, Demiraj: Rreziqet në Ballkan të vogla, Rusia po...

0
Ish-ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Dritan Demiraj tha për abc24.aln se pas zhvillimeve të fundit në konfliktin Rusi-Ukrainë, rreziqet në rajonin e Ballkanit Perëndimor...

Borrell: BE e shqetësuar nga ndikimi i Rusisë në Ballkan

0
Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian për Politikat e Jashtme dhe Çështjet e Sigurisë, Josep Borrell, ka thënë sot se BE është "shqetësuar nga...

Borrell: Plani i BE-së për krizën do të përfshijë patjetër Ballkanin...

0
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikat e Jashtme dhe Çështjet e Sigurisë, Josep Borrell pranoi sot ngadalësimin jo vetëm në procesin e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS