27.5 C
Tirana
E hënë, 23 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Bajame

Etiketim: bajame

Arra apo bajame, cila është më e shëndetshme?

0
Arrat (Juglans regia) dhe bajamet (Prunus dulcis) janë dy lloje të njohura të arrave që janë të mbushura me vitamina, minerale dhe yndyrna të...

Bajame dhe hurma arabie, formula perfekte për gjumë të qetë

0
Ekspertët rekomandojnë konsumin e rregullt të arrorëve të ndryshëm për të zbutur shqetësimet emocionale gjatë pandemisë por edhe për të përmirësuar humorin. Sipas tyre,...

4 bajame në ditë, 6 përfitime direkte në organizëm

0
Bajamet janë ndër arrorët më të mirë për organizmin. Ato janë të pasura me magnez, kalium, fibër dhe proteinë, të cilat janë shumë të...

4 ndryshimet që i ndodhin trupit tuaj nëse konsumoni çdo ditë...

0
Konsumimi i bajameve mund të shpëtojë jetën tuaj. Në një studim, Shoqata Amerikane e Zemrës zbuloi se konsumimi i ulët i tyre rrit shanset...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS