20.5 C
Tirana
E martë, 24 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Baghdadit

Etiketim: Baghdadit

Përfundoi si Osama Bin Ladeni, ushtria amerikane varros trupin e Baghdadit...

0
Trupi i liderit të organizatës terroriste “Shteti Islamik”, Abu Bakr al-Baghdadi, është “varrosur” në det nga ushtria amerikane vetëm pak orë pas vdekjes së...

Vrasja e Baghdadit, Trump: Do publikojmë pamjet

0
Donald Trump tha të hënën se ai mund të publikojë pamjet e aksionit që vrau liderin e shtetit islamik Abu Bakr al Baghdadi në...

Kurdët: Kemi vrarë dorën e djathtë të Al Baghdadit

0
Milicia kurde në Siri, Njësitë e Mbrojtjes Popullore njoftoi se edhe zëdhënësi i udhëheqësit të Shtetit Islamik është vrarë në një aksion të përbashkët...

Irani për vdekjen e Baghdadit: ‘SHBA vrau kreacionin e saj’

0
Shtetet e Bashkuara vranë kreacionin e vet, tha sot ministri iranian i Informacionit dhe Teknologjive të Komunikimit Mohammad Javad Azari Jaromi, duke komentuar raportet...

Johnson: Vdekja e Al Baghdadit është moment i rëndësishëm në luftën...

0
Kryeministri britanik Boris Johnson njoftoi sot me rastin e vrasjes së kreut të ISIS-it Abu Bakr Al Baghdadi se vdekja e tij është një...

Trump: Vdekja e Al Baghdadit më e rëndësishme se vrasja e...

0
Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se aksioni ushtarak i SHBA-së në të cilin lideri i Shtetit Islamik humbi jetën është më i rëndësishëm...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS