14.5 C
Tirana
E diel, 22 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Autizmi

Etiketim: Autizmi

Çrregullimet mendore te fëmijët, pandemia po rrit rastet në Shqipëri

0
Pandemia e koronavirusit po jep efekte negative edhe në shëndetin mendor të fëmijëve në Shqipëri.Pas dy viteve të vështirë nga izolimi dhe stresi i...

FOTO/ “Ti je një vepër arti”, ekspozita për autizmin në Kryeministri

0
Prilli, është muaji i ndërgjegjësimit për autizmin dhe është vendosur nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara në vitin 2007, si përpjekje për...
Nga Albert Einsten e deri te fituesi i ‘Oscarit’ Anthony Hopkins – të famshmit që janë diagnostik…

Nga Albert Einsten e deri te fituesi i ‘Oscarit’ Anthony Hopkins...

0
Megjithëse Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve tregojnë se 1 në 59 fëmijë diagnostikohen me çrregullime të spektrit të autizmit (ASD), për fëmijët...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS