18.5 C
Tirana
E diel, 29 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Australia

Etiketim: Australia

Përkundër faktit që u pëlqye dhe pati pritshmëri të mëdha, këngëtari homoseksual i Australisë shë…

Përkundër faktit që u pëlqye dhe pati pritshmëri të mëdha, këngëtari...

0
Përfaqësuesi i Australisë, Sheldon Riley pati një rezultat zhgënjyes në 'Eurovision 2022' pasi nuk siguroi vota të mjaftueshme.Këngëtari australian, 23 vjeç, u dërgua në...
Rita Ora mahnit me paraqitjen në Harper’s BAZAAR Australia

Rita Ora mahnit me paraqitjen në Harper’s BAZAAR Australia

0
Këngëtarja shqiptare me renome botërore, Rita Ora, tashmë ka zënë vend në çdo kopertinë të tabloideve ndërkombëtare, duke ndarë më shumë gjëra për karrierën...

Australia po padit Metën për publikimin e reklamave mashtruese

0
Komisioni për Mbrojtjen e Konsumatorit të Australisë ka njoftuar se po padit platformat Meta për "veprime të rreme dhe mashtruese" që shkelin ligjet e...

Shtohen befas numrat e infektimeve, Australia nxjerr në rrugë ushtrinë!

0
Australia dërgoi 1.000 ushtarë në shtetin e Victorias me shpresën të ndihmojnë në frenimin e përhapjes së koronavirusit atje. Edhe pse numri i...

Fury – Wilder III zhvillohet këtë vit – lokacionet e mundshme...

0
Tyson Fury dhe Deontay Wilder do të kompletojnë trilogjinë e tyre këtë vit. Fury dhe Wilder janë gati që të dhurojnë edhe pjesën e tretë...

Australia në zjarr, Sydney mbulohet nga tymi i zjarreve

0
Qytetarët e qytetit Sydney janë zgjuar në mëngjes me një tym të dendur në qiell të martën, në kohën kur 50 zjarre po vazhdojnë...

Mjeku nga Australia po operon 25 fëmijë me probleme kirurgjike

0
Mjeku i njohur australian, Paddy Dewan, po qëndron këto ditë në Kosovë dhe me asistimin e kirurgëve vendor, po kryen intervenime tek fëmijët me...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS