fbpx
15 C
Tirana
E martë, 14 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Anetaresimit

Etiketim: anetaresimit

15 Kushtet e anëtarësimit/ 76% e PE i thanë po kërkesave...

0
Parlamenti Europian shpalli rezultatet e votimeve në tërësi për vendimet e tij, ku bën pjesë dhe rezoluta “Ballkani Perëndimor“.  Kjo rezolute mori edhe më...

Diplomati gjerman: Shqipërisë i duhen Gjykatë Kushtetuese dhe e Lartë para...

0
Ambasadorit gjerman në Tiranë, Peter Zingraf, e vlerëson dakordësinë e Këshillit Politik për elemente të reformës zgjedhore si një nxitje inkurajuese për rrugën e...

Kroacia ploteson kushtet e anetaresimit ne zonen Schengen – Lajmi i...

0
Komisioni Evropian konfirmoi se Kroacia i ka përmbushur të gjitha kushtet teknike për t’u bërë anëtare e zonës së lëvizjes së...

“JO”-ja e BE nuk nenkupton fundin e perspektives se anetaresimit –...

0
Drejtoresha e Programit pёr Europёn pranё Institutit Aspen nё Gjermani, ekspertja Valesa Esch shpjegon pёr DW vendimin e samitit tё BE-sё mbi negociatat...

Serbia fushate kunder anetaresimit te Kosoves ne Interpol

0
Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq ka biseduar me shefin e delegacionit kinez në Interpol, Daki Duan, lidhur me argumentet e Serbisë...

Keshilli i Ambasadoreve shqiptare thirrje për çeljen e negociatave te anetaresimit...

0
Këshilli i Ambasadorëve shqiptarë iu bashkohet thirrjeve drejtuar vendeve anëtare që njëzëri të miratojnë çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS