17.5 C
Tirana
E martë, 30 Maj, 2023
Ballina Etiketimet Ambasadori

Etiketim: ambasadori

Lufta ndaj krimit shqiptar në Angli, ambasadori King-Smith takim me kreun...

0
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King-Smith, ka zhvilluar këtë të premte një vizitë në Prokurorinë e Posaçme. Diplomati britanik është fotografuar nga...

​KOK-u shënon Ditën Botërore të Sportit dhe Mjedisit, i pranishëm edhe...

0
Në Ditën Botërore të Sportit dhe Mjedisit, Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) po organizon aktivitete sportive në sheshin "Zahir Pajaziti" të Prishtinës.Disa nga këto...

Ambasadori Arvizu merr detyrën e rëndësishme në Georgetown University

0
Instituti për Studimin e Diplomacisë dhe Bordi i Këshilltarëve nëpërmjet një njoftimi për shtyp kanë bërë të ditur emërimin e Ambasadorit (në pension) Alexander...

Ambasadori i Shqipërisë në OKB: Emergjent ndëshkimi i përgjegjësve për gratë...

0
Përfaqësuesi i Përhershëm i Shqipërisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Ferit Hoxha, në konferencën e parë të presidencës shqiptare në Këshillin e Sigurimit...

Charles C. Hart, ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, për The Chicago...

0
"The Chicago Tribune" ka botuar, të mërkurën e 17 prillit 1929, në faqen n°2, rrëfimin e ambasadorit amerikan asokohe në Shqipëri në lidhje me...

Ambasadori shqiptar në Berlin: Gjermania e ka ndihmuar Shqipërinë me 1.2...

0
Intervistë me ambasadorin e Shqipërisë në Berlin, Artur Kuko, për gjendjen dhe potencialin në zgjerimin e marrëdhënieve bilaterale Shqipëri-Gjermani.Deutsche Welle: Zoti Ambasador, në fillim...

Ndikim të Kinës në Shqipërisë? Flet ambasadori kinez: Kemi miqësi tradicionale!

0
Ambasadori kinez në Shqipëri, Zhou Ding ka folur për marrëdhëniet me dy vendeve dhe pretendimet pë një ndikim të Kinës në shtetin tonë.Gjatë një...

Nuk duam të shohim luftë bërthamore, thotë ambasadori kinez në Shqipëri

0
Ambasadori kinez në Shqipëri, Zhuo Ding është kundër përdorimit të armëve bërthamore nga Rusia dhe luftës që po zhvillohet në Ukrainë.Nga Korça, Ding tha...

Pashkët ortodokse/ Ambasadori Shkurov dhe Kim vizitojnë ukrainasit e strehuar në...

0
Ambasadori i Ukrainës, sëbashku me diplomaten amerikane, Yuri Kim dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn vizituan sot ukrainasit e strehuar në Shqipëri me rastin...

Ambasadori i Shkupit: BE të njohë Shqipërine e Maqedoninë e Veriut...

0
Vetoja e Bullgarisë për Maqedoninë e Veriut ka bllokuar edhe rrugën e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian deri sa Shkupi e Sofia të arrijnë një...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS