Ballina Etiketimet Ambasada e SHBA në Tiranë

Etiketim: Ambasada e SHBA në Tiranë

Ambasada e SHBA-së uron Bajram Begajn: Presim të forcojmë më tej...

0
Ambasada Amerikane në Tiranë ka uruar Bajram Begaj president të ri të Shqipërisë.Ambasada ka vlerësuar punën e deritanishme të tij si Shef i Shtabit...

Blinken dërgon mesazh ngushëllimi për vdekjen e ish-presidentit, Bujar Nishani

0
Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani.Në një mesazh të publikuar nga...

Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, Ambasada e SHBA-ve në Tiranë:...

0
Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, Ambasada e Shteteve të Bashkuar të Amerikës në Shqipëri kanë shpërndarë një mesazh në mbështetje të medias...

Ndihmës Sekretarja Amerikane takon Varhelyin në Tiranë: Konflikti në Ukrainë e...

0
Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit dhe i Dërguari i Posaçëm për...

Donfried përmbyll vizitën në Tiranë, SHBA-të rikonfirmojnë mbështetjen për anëtarësimin e...

0
Në përmbyllje të vizitës së Ndihmës Sekretares Amerikane të Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried dhe të Dërguari i Posaçëm për Ballkanin...

Zgjatja 10 vjeçare e vlefshmerisë – fluks i madh aplikimesh për...

0
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim është shprehur sot se pas zgjatjes së vlefshmërisë së vizave amerikane nga tre...

Incidenti Berisha-Alibeaj në Kuvend, ambasadorja amerikane: Ditët e rrahjeve apo shtyrjeve...

0
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka reaguar në Twitter pas një ngjarjeje të pazakontë që ndodhi sot në Kuvendin e...

Berisha: I bëj thirrje qeverisë së SHBA-ve të ndalojë ndërhyrjet e...

0
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka akuzuar ambasadoren amerikane në Shqipëri, Yuri Kim se po ndërhyn direkt në procesin gjyqësor të Partisë Demokratike.Në një...

Raporti i DASH, reagon ambasada amerikane në Tiranë: Mbështesim me forcë...

0
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri ka reaguar sot pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit mbi të Drejtat...

Ambasadorja amerikane në Shqipëri takon kreun e SPAK: SHBA mbështet fuqimisht...

0
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka takuar sot kreun e Prokurorisë së Posaçme SPAK, Arben Kraja.Nëpërmjet një postimi në Twitter pas takimit, Kim...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24