Ballina Etiketimet Alkoolike

Etiketim: alkoolike

Çmimet e pijeve alkoolike rriten 5-30% nga shtrenjtimi i akcizës, energjisë...

0
Nga 1 janari 2022 çmimet e pijeve alkoolike vendase dhe të importit u shtrenjtuan nga 5 deri 30%. Rritja më e lartë ishte te...

Një pije alkoolike në ditë më se e mjaftueshme

0
Nuk është koha e duhur për këtë studim, megjithatë udhëzimet e reja rekomandojnë jo më shumë se një pije në ditë për...

Çfarë ndodhi? Konsumoi pije alkoolike pa ngrënë asgjë, ndërron jetë 27-vjeçarja

0
Një 27-vjeçare në Britaninë e Madhe, ka ndërruar jetë pasi ka pirë alkool pa konsumuar asgjë. Alice Brruton Bradford, nga Brighton, pësoi “ketocidoz alkoolik”-...

Kthejnë përbys lokalin pas konfliktit nën efektin e pijeve alkoolike, 1...

0
Një konflikt nën efektin e pijeve alkoolike i ka kushtuar lirinë 30 vjeçarit  Eno Boçi në Gramsh i cili është arrestuar. Sëbashku me një 31...

Studimi SHBA: Burrat duhet të pijnë vetëm një pije alkoolike në...

0
Nëse je duke lexuar këtë teksa je duke pirë birrën e dytë pasdite, do të duhet të ndalosh. Në SHBA burrat po nxiten të reduktojnë...

Rita Ora në listën e 10 të famshmëve më të paguar...

0
Rita Ora në listën e emrave të famshëm me më së shumti fitime nga kontratat me pijet alkoolike. Rita Ora është ndër emrat më të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24