Ballina Etiketimet Aktiviteti

Etiketim: Aktiviteti

Aktiviteti fizik, çelësi i suksesit

0
  Sa më shumë të reja zbulon shkenca për të jetuarit shëndetshëm, aq më shumë forcohet ideja se që të jesh në formë, mendërisht e...

Zbuloni pse aktiviteti fizik është thelbësor për personat që vuajnë nga...

0
Aktiviteti fizik është i një rëndësie thelbësore për njerëzit që vuajnë nga artriti. Ai është i dobishëm sepse rrit forcën dhe fleksibilitetin, pakëson dhimbjet...

Covid-19/ Task-Forca në terren, paralajmërimi i Manastirliut: Zero tolerancë, 700 mijë...

0
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastriliu deklaroi sot se Task-Forca anti-COVID ka intensifikuar kontrollet dhe monitorimet në terren sa i takon faktit nëse protokolli i...

Masat anti-COVID, Rama: Gjobë deri në mbyllje aktiviteti dhe ndjekje penale...

0
Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar të gjitha bizneset se do të gjobiten, madje do t’i mbyllet aktiviteti nëse nuk zbatojnë rregullat për të parandaluar...

Task-Forcë zbret në terren, kontrolle në biznese: Kush thyen rregullat, gjobë...

0
Task-Forca ka zbritur sot në terren ku ka kryer kontrolle nëse zbatohen masat anti-COVID në aktivitetet e biznesit. Gjatë kontrollit, inspektorët kanë parë nga...

Paralajmërojnë studiuesit: Aktiviteti i ulët fizik është duke shkaktuar vdekje të...

0
Një studim i ri sugjeron, që sasia totale e kohës, që njerëzit e kalojnë ulur është e lidhur ngushtë me një rrezik më të...

Zbardhen lidhjet e mikut italian të Veliajt me Ndragetën dhe aktiviteti...

0
Antimafia Italiane ka vënë nën hetim me akuzën e bashkëpunimit me grupe mafioze e përvetësim të paligjshëm fondesh, ish-kryetarin e Bashkisë së Veronës, Flavio...

Dushi me ujë të nxehtë djeg aq kalori sa aktiviteti fizik

0
Lajme të mira ka për të gjitha ato nëna që dëshirojnë të humbasin kalori, por nuk kanë vullnet për të kryer aktivitet fizik.  Hulumtimet...

Dushi me ujë të nxehtë djeg aq kalori sa aktiviteti fizik

0
Lajme të mira ka për të gjitha ato nëna që dëshirojnë të humbasin kalori, por nuk kanë vullnet për të kryer aktivitet fizik.  Hulumtimet...

Si ndikon ngrënia e mëngjesit tek aktiviteti i trurit gjatë ditës

0
Një studim i fundit ka zbuluar se ngrënia e mëngjesit ka një ndikim domethënës në shëndetin e trurit. Ky vakt ndikon në çlirimin e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24