Ballina Etiketimet Akademia

Etiketim: Akademia

Ministri Krasniqi pritet në vizitë nga Akademia Estoneze për Qeverisje Digjitale

0
Ministri Krasniqi pritet në vizitë nga Akademia Estoneze për Qeverisje Digjitale.Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Estoni, Ministri i Administrimit të Pushtetit...

Akademia Olimpike e Kosovës anëtarësohet në Akademinë Olimpike të Evropës

0
Që nga viti 2022, Akademia Olimpike e Kosovës është anëtare e Akademive Olimpike Evropiane, ndërsa anëtarësimi u vendos në Asamblenë e Katërt të Përgjithshme...

Akademia e Shkencave dhe Arkivat marrëveshje në fushën e studimeve albanologjike

0
Akademia e Shkencave dhe Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave nënshkruan një marrëveshje në fushën e studimeve albanologjike.Ky hap krijon kushtet për zbatimin e një...
Ngjarja e bujshme në “Oscars 2022” – Akademia cakton mbledhjen e bordit për të diskutuar shuplakë…

Ngjarja e bujshme në “Oscars 2022” – Akademia cakton mbledhjen e...

0
Bordi i Guvernatorëve të Akademisë ka ricaktuar një takim për të diskutuar shuplakën e Will Smith ndaj Chris Rock.Ky veprim vjen pas vendimit të...

Akademia Olimpike e Kosovës nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Akademinë Olimpike të...

0
Bashkëpunimi i frytshëm mes Komitetit Olimpik të Kosovës dhe Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar është thelluar edhe më shumë me bashkëpunimin mes dy Akademive Olimpike.Kësisoj,...
Akademia e Filmit thotë se Will Smith refuzoi të largohej nga ceremonia e ndarjes së çmimeve “Osc…

Akademia e Filmit thotë se Will Smith refuzoi të largohej nga...

0
Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit thotë se ata i kërkuan Will Smith të largohej nga "Oscars" të dielën (27 mars) pasi ai...
Akademia e çmimeve “Oscars” reagon ndaj skandalit të Will Smith: Ne nuk e pranojmë dhunën në asnj…

Akademia e çmimeve “Oscars” reagon ndaj skandalit të Will Smith: Ne...

0
Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit tha të hënën në mëngjes (28 mars) se "nuk e fal dhunën" pasi aktori Will Smith goditi...

Bebe Rexha shpërblehet me çmim të rëndësishëm nga Akademia e Muzikës...

0
Bebe Rexha ka marrë edhe një çmim të rëndësishëm në karrierë. Bebe Rexha dhe Florida Georgina Line janë shpërblyer nga Akademia e Muzikës Country (ACM)...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24