Ballina Etiketimet Aftesim teknologjik 6

Etiketim: aftesim teknologjik 6

A e dini pse tastet F dhe J janë ndryshe nga...

0
Shumë njerëz, me orë të tëra qëndrojnë para kompjuterit duke shtypur shkronjat në tastierat e tyre, pa vërejtur detajet që përmbajnë tastet përreth. Shkronjat ‘J’...

​Ekranet e telefonit janë më rezistues: Mbrojtja e koronavirusit gjithashtu po...

0
Ne e dimë se cila është pjesa më e prekshme e çdo telefoni të zgjuar - sipërfaqja e xhamit. Pa marrë parasysh sa e mbani...

Hakerat mund të ‘shkatërrojnë’ telefonin me anë të karikuesit

0
Një dobësi në sigurinë e telefonit mund t’i japë mundësinë hakerave që të “shkatërrojnë” smartphone-in tuaj. Sipas Android Central, studiuesit nga “Tencent Security Labs” gjetën...

Forbes: Po, TikTok vërtet po ju spiunon tek Partia Komuniste Kineze...

0
Presioni i pamëshirshëm mbi TikTok u rrit më tej këtë javë, me sekretarin e shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo përsëri duke pretenduar se të...

Vodafone e ndan infrastrukturën e antenave në Evropë si kompani më...

0
Ditën e sotme Vodafone zbuloi krijimin e platformës më të madhe Evropiane të infrastrukturës së telekomunikimit, Vantage Towers. Kompania e cila do të menaxhojë asetet...

Elon Musk thotë se do të ketë automjete plotësisht vetë-drejtuese në...

0
“Jam shumë i sigurt për funksionalitetin e plotë të vetë-drejtimit që po përfundon deri në fund të këtij viti”, thotë Elon Musk. “Është pothuajse duke...

TM Roh njofton 5 pajisje Samsung të reja dhe të fuqishme...

0
Pajisjet do të jenë përfaqësuese të një epoke të re të teknologjisë Samsung të quajtur New Normal. Presidenti dhe Shefi i Departamentit të Komunikimit të...

Samsung lanson modelin e ri të Galaxy Z Flip

0
Dy javë para ngjarjes së madhe të kompanisë, Samsung Unpacked, gjiganti jugkorean zbuloi telefonin e ri fleksibil, përkatësisht – Samsung Galaxy Z Flip por...

Shkencëtarët planifikojnë organizimin e një koncerti me 4.000 njerëz, për studimin...

0
Një ekip nga universiteti Martin Luther i Halle-Wittenberg po rekruton njerëz për një ‘eksperiment coronavirusi’, në një stadium të mbyllur në Leipzig me shkrimtarin...

TikTok humb titullin e aplikacionit më të shkarkuar, ja kush e...

0
Për muaj të tërë, TikTok ka qenë aplikacioni më i shkarkuar i iPhone. Ky aplikacion i kënaqi të rinjtë, dhe gjatë pandemisë së koronavirusit,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24