Ballina Etiketimet Afgane

Etiketim: afgane

Rama merr çmimin prestigjioz në New York, qytetarja afgane: Është heroi...

0
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka marrë çmimin prestigjioz "Joan Ganz Cooney Global Leadership Award" gjatë qëndrimit të tij në New York. Në një...

Vajza afgane befason ministren Kushi

0
Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi e ka nisur ditën e diel me një reagim në rrjetin e saj social, ku ka treguar...

Vajzat afgane që jetojnë në Shqipëri kujtojnë momentet e vështira të...

0
Beli Cufi Kraja e ftuar në emisionin " Jeto me Orën" na tregoi se si së bashku me shoqatën e saj "Bukuri shqiptare" u...

Talebanët i vranë prindërit, 15-vjeçarja afgane merr armën e hakmerret!

0
Talebanët i vranë prindërit, e atëherë një vajzë 15 vjeçare në provincën e Ghorit në Afganistan dhe vëllai i saj i vogël morën një...

Vajza afgane qëllon për vdekje tre talibanët që i vranë prindërit

0
Një vajzë afgane ka qëlluar për vdekje tre militantë talibanë, pasi ata kishin vrarë prindërit e saj që ishin pro-qeveritarë. Incidenti ndodhi javën e...

Nga sulmet e talibanëve janë vrarë të paktën 17 ushtarë afganë

0
Zyrtarët afganë kanë thënë se luftëtarët talibanë kanë sulmuar një pikë të kontrollit në provincën Javzjan, duke vrarë të paktën 12 pjesëtarë të forcave...

Po shkonin në shkollë, 9 fëmijë afganë mbyten nga shpërthimi i...

0
Policia afgane njoftoi se nëntë fëmijë kanë vdekur nga shpërthimi i një bombe. Raportohet se fëmijët ishin duke shkuar në shkollë në momentin kur...

Qeveria afgane do të mbajë bisedime me talibanët në Kinë

0
Kina do t’i organizojë bisedimet mes qeverisë afgane dhe përfaqësuesve të grupit militant të talibanëve në përpjekje për t’i dhënë fund luftës që nisi...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24