Spanja e papërmbajtshme, mbyll llogaritë me Kosta Rikën që në pjesën e parë

0
Gjigandi

Spanja ishte e papërmbajtshme në pjesën e parë ndaj Kosta Rikës. Në ndeshjen e parë të Botërorit të Katarit, Kombëtarja e drejtuar nga Luis Enrique po fiton 3-0.

Në Doha, siparin e golave e hapi Dani Olmo, që pas një lëvizje të bukur dërgoi sferën në rrjetë.

Dyfishimi i shifrave erdhi nga Asensio, pas një asisti të Albas. Spanjollët fitojnë penallti dhe e shndërrojnë në gol me Torres.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu