Rrugorja me ‘dorë të hekurt’, arrestohen 7 shoferë!

0
Gjigandi

Policia Rrugore në kryeqytet ka kryer kontrolle të shumta gjatë natës, në pikat problematike të akseve rrugore.

Mësohet se gjatë natës Rrugorja ka kryen kontrolle për të evidentuar shkeljet e rregullave të sigurisë rrugore dhe përdorimin e pijeve alkoolike dhe lëndëve narkotike. Në flagrancë janë arrestuar 7 persona ndërsa Rrugorja apelon që drejtuesit e mjeteve të shmangin alkoolin dhe drogën dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit.

“Komisariati i Policisë Rrugore Tiranë – Kontrolle gjatë Natës .Gjatë orëve të natës, Komisariati i Policisë Rrugore në Tiranë ka realizuar kontrolle në pikat problematike dhe “njollat e zeza” të akseve rrugore në Tiranë. Kontrollet kanë qenë të fokusuara në:

Shkeljet e rregullave të sigurisë rrugore dhe përdorimin e pijeve alkolike dhe lëndëve narkotike.

Rezultati: Arrestimi në flagrancë i *7 personave *(F.K, L.N, F.H, E.L, E.P, B.K, A.F) gjatë orëve të mesnatës dhe të mëngjesit.

Mos e Rrezikoni Jetën Tuaj dhe të Të Tjerëve! Respektoni rregullat e sigurisë rrugore. Përgjegjësia fillon nga ne si individë. Një vendim i gabuar mund të ketë pasoja fatale.

Ndaloni përdorimin e alkolit dhe substancave narkotike gjatë drejtimit! Kjo nuk është vetëm një kërkesë – është një detyrim ndaj sigurisë tuaj dhe të të tjerëve në rrugë.

Ndajeni këtë mesazh për të ndihmuar në ndërgjegjësim!”, njofton policia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu