Reshje shiu gjatë pasdites, mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

0
Gjigandi

Moti për sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira të dendura me reshje shiu pasdite të pakta.

Temperaturat minimale do të luhaten 6/12 gradë celcius, ndërsa ato maksimale parashikohen 12-14°C në veri , 18 -20°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Nesër priten shtrëngata dhe reshje shiu me intensitet të lartë në qendër e jug të vendit.

Era do të jetë me drejtim juglindje me shpjetësi 10-18 m/sek dhe dallgëzim të forcës 5-6 ballë në det të hapur .

 

j.l./ ABC24.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu