Recetë/ Bërxolla tigani me qepë të skuqura

0
Gjigandi

Koha e përgatitjes: 15 minuta

Koha e gatimit: 20 minuta

Për 4 persona

Përbërësit:

4 bërxolla viçi, 2 qepë të mëdha, 30 gr ( 2 lugë gjelle) gjalpë, 2 lugë gjelle vaj ulliri, 100 ml verë e bardhë, 20 gr miell, kripë & piper sipas dëshirës.

Përgatitja

1. Hidhni miellin në një pjatë. Kaloni bërxollat në miell.

2. Në një tigan hidhni gjalpin dhe vajin e ullirit. Kur të jenë nxehur pak, shtoni qepët e grira hollë në rrathë.

3. Shtoni bërxollat në tigan në momentin që qepa ka marr ngjyrë të artë.

4. Rritni temperaturën dhe lagini bërxollat me verë. Hidhuni kripë & piper.

5. Tiganisja duhet të vazhdojë, derisa bërxollat të marrin ngjyrë të kuqerremtë nga të dyja anët.

6. Shërbejini në pjatë dhe ju vendosni qepët sipër.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu