Rama vizitë në Itali, pritet nga kryeministria Giorgia Meloni

0
Gjigandi

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë në Itali.

Rama së bashku me ministrin Taulant Balla, Niko Peleshi dhe Igli Hasani janë pritur nga kryeministrja e Republikës së Italisë, Giorgia Meloni në pallatin Chigi në Romë.

Ndërkohë, pritet që të kenë dhe një konferencë të përbashkët shtypi mes kryeministrit Rama dhe homologes Meloni.

a.c./dita

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu