PS-PD dakort për votimin elektronik/ Në prag të marrëveshjes, po diskutohen detajet e procesit

0
105
Gjigandi

Në heshtje dhe larg vëmendjes së medias dakortësia nuk po mungon për reformën zgjedhore.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1508592105648-0’); });

Një kompani ndërkombëtare u prezantua palëve këtë model votimi dhe numërimit elektronik që ju do të shihni në pamje. Një pajisje e thjeshtë e cila mundëson që në pak minuta votimi elektronik ndërsa më pas vota printohet dhe hidhet automatikisht në një kuti. Të mëdhenjtë janë dakort parimisht ndërsa opozita e re është skeptike.
Fryma konsensusi mes palëve lexohet edhe kur flasim për mënyrën e implemetimit, si dhe nevojës për pilotim apo jot ë sistemit të ri.
Palët deri më sot janë ulur përballë njëri-tjetrit jashtë ambienteve të Kuvendit, por javën e ardhshme ftesa edhe për demokratët do të jetë për tu ulur Brenda kësaj godinës së Parlamentit.
Elda Menga

Lexo edhe:  Zgjedhorja/ Përfundon takimi i ambasadorëve me përfaqësuesit politik, ende nuk ka konsensus

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu