Prova e re e 21 janarit/ Grupi hetimor në shtëpinë e Aleks Nikës

0
Gjigandi

Grupi hetimor ka mbërritur në shtëpinë e Aleks Nikës për të marrë në pyetje babain dhe xhaxhain e tij pasi kanë deklaruar se kanë në pronësi një audio përgjim të komunikimit të gardistëve më 21 janar 2021. Teksa prokuroria e Tiranës vijon hetimet lidhur me audion e pretenduar për bisedën e gardistëve, familjarët kërkojnë drejtësi për vrasjen e Aleks Nikës, njërit nga 4 protestuesit që mbetën të vrarë në protestë,

Një ditë më parë, xhaxhai Mark Nika konfirmoi se kishte zhvilluar një takim me kreun e SPAK, Altin Dumanin, të cilit i kishte kërkuar që çështjen ta marrë Prokuroria e Posaçme.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu