Presidentja e NCRI takim virtual me senatorin e SHBA, zbardhen detaje nga biseda

0
Gjigandi

Të martën, më 2 maj 2023, zonja Maryam Rajavi, Presidentja e zgjedhur e Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI), u takua virtualisht me Senatorin Robert Menendez, Kryetar i Komitetit të Marrëdhënieve me Jashtë të Senatit të SHBA.

Biseda e tyre mbuloi zhvillimet më të fundit në protestat e popullit iranian, dhunën e regjimit kundër popullit të tij dhe eksportin e vazhdueshëm të terrorizmit të regjimit, krahas avancimit të programit të tij bërthamor.

Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI-PARIS)

2 maj 2023

 

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu