Premier League do t’i ndalojë tifozët të mbajnë flamuj izraelitë apo palestinezë

0
Gjigandi

Premier League do t’i ndalojë tifozët të sjellin flamuj izraelitë apo palestinezë në stadiume.

Vendimi u mor pas konsultimeve me organizatat e sigurisë dhe grupet hebraike.

Masa të ngjashme ka pasur edhe për kualifikimin në Europian mes Anglisë dhe Italisë.

Disa klube, si Tottenham, tashmë kanë politika të ngjashme për flamujt e vendeve në konflikt, ose ato që mund të konsiderohen nxitëse.

Zbatimi i politikës së Premier League do të jetë në diskrecionin e klubeve dhe ekipeve të tyre të sigurisë.

RonaTyra

Javën e kaluar, Premier League konfirmoi se do të mbahet një minutë heshtje para ndeshjeve të raundit “në shenjë respekti”.

 

j.l./ ABC24.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu