‘Nuk ka paketë të re anti-krizë’/ Sipas Ibrahimaj ekonomia nuk përmirësohet me rritje rroge

0
Gjigandi

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës se qeveria nuk ka miratuar asnjë paketë ndihmëse për qytetarët për të përballuar krizën ekonomike.

Ibrahimaj tha se nëse do krahasohej me vendet e rajonit, qeveria ka miratuar paketë frytdhënëse për qytetarët.

Sakaq theksoi se opozita gënjen dhe se po përdor politikën për të dezinformuar qytetarët.

“Krahasojeni me vendet e rajonit. Qytetarët janë mësuar me gënjeshtrat tuaja. Matematikën e politikës e bëni me ulje taksash dhe rritje rroge”, tha ajo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu