Njihuni me tribunë e harruar nga koha

0
Gjigandi

Fotografi Pete Oskford ka vizituar tribunë Huaorani që gjendet në Ekuador, në brigjet e Amazonës.

Ata janë një ndër fiset më të vjetra në kontinent.

Pamjet duket sikur vijnë nga shekuj më parë.

Ata ende jetojnë duke gjuajtur vetë ushqimin dhe pa veshur rroba apo diçka të ngjashme.

Tribuja përdor harqe dhe shtiza që që lëshohen me frymë për të vrarë kafshët e egra.

Qeveria ekuadoriane mbron me ligj territorin e tyre.

a.c./dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu