Një person që po dyshohet për koronavirus është i shtrirë në spitalin e Prishtinës

0
132
Gjigandi

Një person i dyshuar me koronavirus gjendet i shtrirë në Klinikën Infektive të Qendres Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Lajmin e ka konfirmuar ministri i Shëndetësisë Arben Vitia për mediat në Kosovë, raporton JOQ Kosova.

Ai tha se brenda dy orësh do të dihet rezultatet lidhur me rastin. I pari i Shëndetësisë nuk dha detaje më tutje.

Edhe të shtunën ka qenë një rast, por që rezultatet ishin negative.

Ndryshe, Italia po ndodhet në një gjendje alarmi pasi numri i viktimave nga koronavirusi ka shkuar në 5.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu