Ndërhyrjet estetike nuk janë më një “punë grash”: Kush janë burrat e famshëm që kanë bërë ‘korrigjime’

0
Gjigandi

Nëse më para toksina botulinike e tipit A (e njohur gjerësisht si botoks) dhe ndërhyrjet estetike për të korrigjuar hundën, veshët etj., ishin ndryshime që lidheshin zakonisht me gratë, në ditët e sotme duket se burrat nuk përbëjnë përjashtim.

Vetëm disa ditë më parë, Arjan Konomi pranoi se “kanë ndodhur disa ndryshime” në portretin e tij. I ftuar te “Rudina”, ai u shfaq me një pamje ndryshe nga çfarë ishim mësuar ta shihnim kohëve të fundit gjatë udhëtimeve nëpër botë. Ai tregoi se ka mbjellë flokët dhe ka “prekur” disa gjëra në fytyrë, pa u ndalur konkretisht në detaje.

Në një intervistë për “E diela jonë” në RTSH me moderatorin Ermal Peçi, aktori Erion Isai pranoi se gjatë periudhës së gushtit vendosi të kryente një ndërhyrje për të korrigjuar hundën dhe veshët.

Në vitin 2017, Agron Llakaj provoi trendin të botoksit, por vetëm për të mos e bërë kurrë më. Llakaj tregoi se pasi bëri botoks në fytyrë, nuk e njihte veten. Fytyra i kishte ngrirë, vetullat i qëndronin lart dhe shkurt dhe kuptoi që kjo punë s’bënte për të. Humoristi e konsideroi botoksin ide jo të mirë sepse rolet e tij kanë shumë të rëndësishme mimikën dhe ai nuk e kontrollonte dot aq mirë fytyrën.

Kryeministri Edi Rama është përfolur më parë se mund të ketë bërë botoks, pretendime të cilat Rama i mohoi duke thënë se duket “papritur i qeshur dhe lëkura ime papritur është dukur si lëkura e Fevziut” sepse ka më “pak lodhje dhe stres” dhe “dielli ka filluar të shkëlqejë përsëri mbi Shqipërinë”. Një ekspert i fushës ka treguar në anonimitet se “përveç botoksit të injektuar në pjesën e sipërme të ballit, doza jo të vogla materialit filler janë përdorur në pjesën poshtë syve si dhe në atë që ndan sytë me veshët”.

Në një intervistë, Erion Braçe u shpreh se “nuk merret me burra që bëjnë botoks” (duke iu referuar Ervin Salianjit). Sidoqoftë, e vërtetë ose jo, Salianji dukshëm nuk është i pari për të cilin përflitet se ka bërë botoks.

Në një intervistë për “Ftesë në pesë” në Top Channel, kirurgu plastik Panajot Papa tha se “politikanë të njohur kanë kryer botoks tek ai” dhe kanë kërkuar – me të drejtën e pacientit për ruajtje të privatësisë – që të mos u dalë emri.

a.c./dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu