Moti i keq/ Pezullohet lundrimi i trageteve Sarandë-Korfuz, në Durrës ndalohet dalja e peshkarexhave në det

0
Gjigandi

Moti i keq që ka përfshirë vendin tonë ka pezulluar punën e disa trageteve që bëjnë linjat drejt bregdetit shqiptar.

Mësohet se lundrimi është pezulluar për tragetet e linjës  Sarandë-Korfuz, ndërkohë që anijeve të peshkimit iu është bërë thirrje që të ndalin lundrimin në det.

Ndërkohë, në Durrës është pezulluar lundrimi i peshkarexhave dhe mjeteve të tjera të vogla të lundrimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu