Meta nuk i ndahet Dvoranit: Nuk ka Rilindje që e shpëton atë nga përgjegjësia e rëndë penale!

0
78
Gjigandi

“Nuk ka Rilindje lokale dhe ndërkombëtare që e shpëton atë nga përgjegjësia e rëndë penale”, kështu shkruan presidenti Ilir Meta në një postim në facebook për kreun e KED, Ardian Dvoranin.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1508592105648-0’); });

Këto deklarata të presidentit vijnë pasi Meta deklaroi më herët se do të kallëzojë penalisht kryetarin e KED, Ardian Dvorani, duke i kërkuar drejtësisë dënimin e tij nga 2 deri në 7 vite burg.
Kallëzimin e tij, kryetari i shtetit e mbështeti në akuzën se Ardian Dvorani në shkelje flagrante te Kushtetutës e ka vendosur Presidentin në pa mundësinë për të zgjedhur anëtarin e Gjykatës Kushtetuese.
  Meta padit kreun e KED/ Presidenti: Dvorani ka shkelur ligjin me qëllim
  Presidenca do publikojë një video kompromentuese, Meta: Kemi fakte përvëluese
Postimi i Metës
Skandaloz presioni politik ndaj KED dhe anëtares së Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha! I vetmi përgjegjës për aktet kriminale të militantit Ardian Dvorani është vetëm ai, përndryshe Katica jonë i Reformës në Drejtësi. Nuk ka Rilindje lokale dhe ndërkombëtare që e shpëton atë nga përgjegjësia e rëndë penale. Katica jonë bëri një akt shumë më të rëndë se vendosja e gjobës së një biznesmeni. Katica jonë donte të vidhte gjithë Gjykatën Kushtetuese të Shqipërisë. Provat po shtohen. Garantët e krimit kushtetues po dalin vetë. Video po përgatitet!

Lexo edhe:  Meta liron nga detyra ambasadorin e Shqipërisë në Turqi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu