Meta konsultohet me Berishën/ Ish kryeministri flet për shpërndarje të Kuvendit

0
63
Gjigandi

Ilir Meta dobësinë për Sali Berishën e përforcoi me pritjen prej malësori duke lënë mënjanë protokollin zyrtar.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1508592105648-0’); });

Meta: I bëra pritje malësori
Berisha nuk ishte përfshirë shumë në përplasjen për Kushtetuesen deri ditën kur Meta e thirri në takim në  tagrin e ish-presidentit. Berisha i doli  menjëherë në krah ish aleatit të tij.
Edi Rama  këmbënguli në Parlament  se procesi ka bekimin e ndërkobmëtarëve, por për Berishën kushtetuta është e shqiptarëve dhe jo të huajve. Nëse do ishte në vendin e Ilir Metës parlamenti  do ishte shpërndarë me kohë.
Sali Berisha nuk do te jete ish presidenti i fundit me te cilin Meta do konsultohet para vendimmarrjeve të rëndësishme  te paralajmëruar nga presidenca. Pasdite axhenda vijon me përfaqësues të shoqërisë civile, mes tyre fondacioni Soros.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu