Meta konsultohet me Berishën/ Ish-kryeministri flet për shpërndarje të Kuvendit

0
19

Ilir Meta dobësinë për Sali Berishën e përforcoi me pritjen prej malësori duke lënë mënjanë protokollin zyrtar.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1508592105648-0’); });

Berisha nuk ishte përfshirë shumë në përplasjen për Kushtetuesen deri ditën kur Meta e thirri në takim në  tagrin e ish-presidentit. Berisha i doli  menjëherë në krah ish-aleatit  të tij.
Edi Rama këmbënguli në Parlament  se procesi ka bekimin e ndërkombëtarëve, por për Berishën, kushtetuta ështe e shqiptarëve dhe jo të huajve. Nëse do ishte në vendin e Ilir Metës, parlamenti do ishte shpërndarë me kohë.
Sali Berisha nuk do të jetë ish-presidenti i fundit me të cilin Meta do konsultohet para vendimarrjeve të rëndësishme të paralajmëruar nga persidenca. Pasdite, agjenda vijon me përfaqësues të shoqërisë civile, mes tyre fondacioni Soros.
 
 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu