Meta konsultohet me Berishën/ Ish-kryeministri flet për shpërndarje të Kuvendit

0
101
Gjigandi

Ilir Meta dobësinë për Sali Berishën e përforcoi me pritjen prej malësori duke lënë mënjanë protokollin zyrtar.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1508592105648-0’); });

Berisha nuk ishte përfshirë shumë në përplasjen për Kushtetuesen deri ditën kur Meta e thirri në takim në  tagrin e ish-presidentit. Berisha i doli  menjëherë në krah ish-aleatit  të tij.
Edi Rama këmbënguli në Parlament  se procesi ka bekimin e ndërkombëtarëve, por për Berishën, kushtetuta ështe e shqiptarëve dhe jo të huajve. Nëse do ishte në vendin e Ilir Metës, parlamenti do ishte shpërndarë me kohë.
Sali Berisha nuk do të jetë ish-presidenti i fundit me të cilin Meta do konsultohet para vendimarrjeve të rëndësishme të paralajmëruar nga persidenca. Pasdite, agjenda vijon me përfaqësues të shoqërisë civile, mes tyre fondacioni Soros.
 
 

Lexo edhe:  U tregoi gishtin e mesit protestuesve te Unazes se Re, Basha qendrim ndaj Bochard-it - Lajmi i Fundit - Lajme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu