Me maska në fytyrë, ja ç’ndodh në Rinas. Si po kontrollohen pasagjerët për koronavirusin (Foto)

0
120
Gjigandi

Nderkohe qe ne vend per fat nuk kemi ende asnje rast te koronavirusit jane shtuar masat e kontrollit ne pikat hyrese ne vendit, porte, aeroporte dhe pikat e kalimit kufitar.

Pasagjeret ne Rinas, siç mund t’i shihni edhe ne keto foto te shkrepura nga LSA u nenshtrohen kontrollit qe nga martja e temperatures, nderkohe qe personeli shfaqet me maskat mbrojtese ne fytyre.

Me maska mund te shihje sot edhe disa prej pasagjereve.

Ne nje konference per mediat mengjesin e sotem, ministrja e Shendetesise theksoi se: Shqipëria nuk ka asnjë rast te konfirmuar. Ju keni informuar për rastet që kanë qenë të dyshuara ku gjashtë raste që janë analizuar kanë rezultuar negative. Kemi dyfishuar masat në pikat kufitare. Në aeroportin e Rinasit, në portin e Durrësit, Vlorës, Sarandës dhe në pikat e kalimit kufitar tokësor, ku vetëm dje kemi monitoruar më shumë se 4500 udhëtarë që kanë ardhur nga vendet që kanë transmetim komunitar ku futet edhe Italia”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu