Masakra në Malin e Zi, autori u vra nga 5 plumba

0
Gjigandi

Mali i Zi është tronditur ditën e djeshme pas një masakre me 10 të vrarë dhe 4 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë.

Autori Vuk Boriloviç qëlloi rastësisht me pushkë gjuetie fqinjët, shërbimet e urgjencës mjekësore, pjesëtarët e policisë dhe kalimtarët ku gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë ai u qëllua për vdekje nga një bashkëqytetar.

Mësohet se Vijesti kishte marrë pesë plagë në trup, ku pritet vlerësimin se me cilat armë është qëlluar Boriloviq dhe cilat plagë kanë qenë fatale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu