Lista/ Komisioni për Reformën Territoriale, Alibeaj mbledh Grupin Parlamentar

0
17
Gjigandi

Kryetari i Komanduar i PD-së, Enkelejd Alibeaj ka thirrur ditën e sotme Grupin Parlamentar për të diskutuar rreth angazhimit në Komisionin e Reformës Territoriale

Burime për median bëjnë me dije se në këtë mbledhje do të marrin pjesë vetëm përkrahësit e Alivbeajt, ndërsa pjesa tjetër do të bojkotojë.

Mësohet se mbledhja do të mbahet në orën 15.30 në selinë blu, si dhe janë 3 Komisione të propozuara nga opozita, Komisioni Hetimor për Investimet Strategjike, Komisioni për Reformën Territoriale dhe Komisioni për Reformën Zgjedhore. Grupi Parlamentar ka propozuar që kryetar i Komisionit Hetimor për Investimet Strategjike të jetë Gazment Bardhi.

Lista e plotë:

Komisioni Hetimor për Investimet Strategjike:

 1. Gazment Bardhi
 2. Ferdinand Xhaferaj
 3. Lefter Geshtenja
 4. Ilda Dhori
 5. Emilia Koliqi
 6. Bledion Nallbati
 7. Arbi Agalliu
 8. Kastriot Piroli
 9. Jorida Tabaku
 10. Ramadan Likaj
 11. Komisioni për Reformën Territoriale:
 1. Dhurata Cupi
 2. Zef Hila
 3. Andia Ulliri
 4. Xhelal Mziu
 5. Orjola Pampuri
 6. Saimir Korreshi
 7. Merita Bakiu
 8. Bledion Nallbati
 9. Zheni Gjergji

Komomisioni për Reformën Zgjedhore:

 1. Enkelejd Alibeaj
 2. Oerd Bylykbashi
 3. Grida Duma
 4. Dashnor Sula
 5. Kreshnik Collaku
 6. Lindita Metaliaj
 7. Seladin Jakupllari
 8. Ervin Salianji
 9. Eralda Bano

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu