Klandestini sirian gjendet i vdekur në fshatin e Devollit në kufi me Greqinë

0
Gjigandi

Gjendet i pajetë një emigrant i paligjshëm në kufi me Greqinë.

Burime konfirmojnë se emigranti i kombësisë siriane, është gjetur gjatë patrullimeve të policisë dhe Frontex, në fshatin Trestenik të Devollit, afër me kufirin grek.

Sipas të dhënave, ai nuk ka shenja dhune në trup dhe dyshohet se ka ndërruar jetë nga temperaturat e ulëta.

Viktima është rreth moshës 40-45 vjeç.

Po kryhen veprimet e mëtejshme për identifikimin e tij si edhe përcaktimin e shkakut të vdekjes nga ekspertiza mjeko-ligjore.

Mijëra migrantë klandestinë ikin nga zonat e luftës ose varfëria duke përshkruar mijëra km deri në vendet e Europës ku duan të stacionohen

j.l./ ABC24.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu