Ishte thirrur sot në SPAK, shtyhet marrja në pyetje e kryebashkiakut të Kamzës

0
Gjigandi

Shtyhet për në 6 nëntor marrja në pyetje e kryebashkiakut të Kamzës, Rakip Suli në Prokurorinë e Posaçme.

Kryebashkiaku Rakip Suli do paraqitej në SPAK në orën 11:00.

Shkak mësohet se është bërë shkresa që i ka shkuar me vonesë nga ana e Policisë.

Marrja në pyetje e tij ishte planifikuar ditën e sotme në ambientet e SPAK, ku pritej të jepte shpjegime ne lidhje me një hetim për shpërblimet e tërmetit.

Në datën 11 shtator është depozituar një kallëzim ndaj kryebashkiakut socialist nga banorët e Kamzës për shkelje dhe për korrupsion.

RonaTyra

 

j.l./ ABC24.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu