Hetimet për kompleksin Partizani: GJKKO cakton detyrim paraqitje për Sali Berishën

0
Gjigandi

Pas arrestimit të dhëndrit Jamarbër Malltezi, Gjykata e Posaçme ka caktuar masën e sigurisë “Detyrim paraqitje”  dhe “ndalim dalje jashtë shtetit” për Sali Berishën. Ish-kryeministri Sali Berisha, akuzohet për korrupsion pasiv, parashikuar në nenin 260 të kodit penal.

 

p.c. / ABC24.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu