E bujshme/ A është Belinda Balluku “non grata” e rradhës e partnerëve ndërkombëtarë?

0
Gjigandi

Burime konfidenciale, raportojnë për priza.al se ditën e djeshme një anëtari të kabinetit Rama, i ka ardhur shkresa “Non Grata” nga një prej vendeve partnere me Shqipërinë.

Burimet nuk specifikojnë arsyet se përse zonja Balluku është futur nga ky shtet në listën “Non Grata”.

Në rast se informacioni i mbërritur në redaksinë tonë do të konfirmohet zyrtarisht kjo është një goditje e rëndë jo vetëm për karrierën politike të Belinda Ballukut por edhe për maxhorancen qeverisëse.

Më herët në listën non grata nga shtetet partnere janë futur ish kryeministri Sali Berisha, deputeti Tom Doshi, ish deputeti Rakipi si dhe disa bisnesmenë me lidhje të forta me krimin dhe korrupsionin.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu