“Do futemi në grevë urie”, Berisha: “Ai na asgjesoi neve në Parlament”

0
Gjigandi

Sali Berisha nuk e përjashton mundësinë që fraksioni i tij Foltore Rithemelimi të futet në grevë urie. Teksa u pyet ditën e sotme nga gazetarët për debatet brenda mbledhjes së grupit parlamentar, Berisha tha se kjo është përmendur gjatë mbledhjes, e se madje po e mendojnë si opsion.

Berisha, non grata familjarisht nga SHBA dhe Britania e Madhe për korrupsion madhor dhe minim të demokracisë shtoi se PD-ja e tij “është në një betejë”

Pyetja– U diskutua mundësia e grevës së urisë, plan i PD?

Berisha: U përmend. Ka gatishmëri, është një opsion, kjo është një betejë. Ne e kemi nisur kur ai na asgjesoi ne në parlament.

Kjo ide u hodh dy ditë më parë gjatë mbledhjes së Rithemelim Foltores me dyer të mbyllura nga deputeti Bujar Leskaj.

RonaTyra

Ai ka kërkuar që demokratët të shkojnë në ekstrem, madje propozoi idenë e grevës së urisë, si Pjetër Arbnori.

Duhet të thellojmë aksionin opozitar. Situata jonë është e vështirë. Kjo do te thotë se duhet te reagojmë siç duhet. Duhet te marrim hap pas hapi te gjitha mundësitë e reagimit, duke shkuar edhe deri ne ekstrem, ne greve urie, siç ka bere Pjeter Arbnori në vitin 1997”, mësohet të jetë shprehur Leskaj

n.s. / ABC24.AL

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu