Dhuna ndaj transgjinores/ Reagon Meta: Autoritetet të marrin masa

0
86
Gjigandi

Një anëtare komunitetit trasgjinor në Shqipëri, Anxhela H., është përndjekur dhe dhunuar nga disa persona të paidentifikuar. Sipas Komisionerit për Mbrojtjen nga Diskriminimi, Anxhela është sulmuar për shkak se ka marrë pjesë në paradën e fundit të lezbikeve në Tiranë.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1508592105648-0’); });

Lexo edhe:  “Kushtetuesja”/Pas shkarkimit nga KPA, Meta takon Besnik Muçin- Çfarë u diskutua

Për këtë çështje ka reaguar edhe presidenti Meta i cili e dhunon ndaj saj.
Statusi i Metës
E dënueshme dhuna kundër një anëtareje të komunitetit LGBTI në Shqipëri. I bëj thirrje autoriteteve ligjzbatuese të marrin masat e duhura për zbardhjen e këtij sulmi burracak dhe nxjerrjen para drejtësisë së autorëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu