5 C
Tirana, AL
Friday, November 24, 2017

Nxënësit protestojnë edhe sot për Aulon Zekën

Disa nxënës të shkollave të mesme në Prishtinë janë duke kërkuar drejtësi për vdekjen e 16-vjeçarit Aulon Zekës. Ata janë...

LDK e Gjilanit: PDK e katandisi shëndetësisë primare në Gjilan

Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Gjilan, shpreh keqardhjen që partitë opozitare duke u shërbyer me të pavërteta dhe deformim të realitetit...

Ligji për Prishtinën do të bëhet në qeverisjen aktuale

Nënkryetari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka thënë se Qeveria aktuale ashtu siç ka filluar me dinamikë dhe seriozitet në punë, po me...

Nisma nesër nis fushatën në Gjakovë

Nisma për Kosovën nesër fillon hapjen zyrtare të fushatës elektorale në komunën e Gjakovës, për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Në këtë...

Mbahet tryeza “Prishtina në katër vitet e ardhshme”

Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) me mbështetje nga Friedrich Ebert Stiftung (FES) mban tryezën “Prishtina në katër vitet e ardhshme”. Në tryezë,...

Selim Pacolli hap fushatën për zgjedhjet lokale në ditëlindjen e tij

Tashmë kur ora ka shënuar 00:00, fushata zgjedhore për zgjedhjet lokale të 22 Tetorit ka filluar zyrtarisht. Kandidati i AKR-së për Prishtinën,...

LDK-ja në Gjilan mobilizohet për zgjedhjet lokale

Kryetari i komunës së Gjilanit, njëherësh nënkryetar i LDK-së, Lutfi Haziri ka njoftuar se Lidhja Demokratike e Kosovës në Gjilan është mobilizuar...

Bytyqi i NISMA-s shpalos programin e tij qeverisës për Prishtinën

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radha e Nismës Për Kosovën, Shyqiri Bytyqi, ka shpalosur programin e kësaj partie në rast se...

Gjilani u pasurua me një shtëpi të re të dijes e diturisë…

Aty afër Shtëpisë së Mallrave, më herët është quajtur Lama e Miellit, që gjendet në qendër të Gjilanit, është përuruar të martën...

Nesër nis fushata, VV e nis në Prizren

(E plotësuar) - Subjektet e mëdha politike nesër do të hapin zyrtarisht fushatën zgjedhore për zgjedhjet lokale që do të mbahen më...

Stay connected

0FansLike
707FollowersFollow
4,159SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Shihni çfarë i bën zemrës sheqeri | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.