fbpx
34 C
Tirana
E mërkurë, 12 Gusht, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Zgjedhore

Etiketim: zgjedhore

Kume: Me kaq njësi zgjedhore sa kemi, mundësia për deputetë të...

0
I ftuar në RTV Ora, eksperti i çështjeve zgjedhore, Kristaq Kume tha se nuk duhet pasur shumë pritshmëri nëse vazhdohet me ndarjen e vendit...

Meta: Hapja 100% e listave zgjedhore akt historik, Këshilli të punojë...

0
Presidenti Meta e ka cilësuar si akt historik pranimin e liderit të PD-së për hapjen e plotë të listave zgjedhore. Me ane te nje...

Ndërkombëtarët përshëndesin miratimin e “5 qershorit”: Mirëpresim diskutimet për reformat e...

0
Ndërkombëtarët kanë përshëndetur miratimin e marrëveshjes së 5 qershorit për kodin e ri zgjedhor nga Kuvendi, duke e vlerësuar si një hap para në...

Reforma Zgjedhore/ Opozita e Bashkuar pranon ftesën e Ramës, por ka...

0
Ka ardhur përgjigjja nga Opozita e Bashkuar për ftesën publike të kryeministrit Edi Rama rreth vijimit të dialogut sa i takon Reformën Zgjedhore në...

Presidenti Trump urdhëron përjashtimin e imigrantëve pa dokumenta nga hartat zgjedhore

0
Presidenti Donald Trump nënshkroi një memorandum të martën që do të ndalonte numërimin e imigrantëve pa dokumenta, herën e ardhshme kur të vendosen kufijtë...

Arrihet marrëveshja për Reformën Zgjedhore mes Ramës dhe opozitës parlamentare, zbardhet...

0
Kryeministri Edi Rama ka arritur marrëveshjen për Reformën Zgjedhore me opozitën parlamentare. Në dokumentin e siguruar nga ‘Panorama’ thuhet se opozita parlamentare garanton se...

Ekskluzive/ Draft-marrëveshja politike për ‘Reformën Zgjedhore’ mes PS dhe opozitës parlamentare,...

0
Top Channel ka siguruar draft-marrëveshjen politike për ‘Reformën Zgjedhore’ mes Partisë Socialiste dhe opozitës parlamentare. Në këtë draft marrëveshje të siguruar nga gazetari i...

Ndryshimet në kushtetutë a heqin koalicionet para zgjedhore? Manja shpjegon ndryshimet

0
Deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja, ishte i ftuar në emisionin “Open” me Eni Vasilin. Ndryshimet në kushtetutë janë kryefjala e diskutimeve ditët e...

Reforma Zgjedhore, Rama: Marrëveshja e 5 qershorit s’preket në asnjë pikë

0
Në seancën e sotme në Kuvend, kryeministri shqiptar Edi Rama ritheksoi edhe njëherë se marrëveshja e 5 qershorit, e arritur me opozitën jashtë parlamentit...

“Reforma zgjedhore kyç për negociatat”/ Soreca: Pa këtë nuk fillon konferenca...

0
Kreu i delegacionit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca nga Vlora ka kërkuar nga palët politike që të vijojnë me zbatimin e marrëveshjes së...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS