25.5 C
Tirana
E martë, 16 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Universitete

Etiketim: universitete

Ulet nota mesatare për disa degë në universitete

0
Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për uljen e notës mesatare për pranimin e studentëve në disa degë. Sipas vendimit të qeverisë, nga 7.5 nota...

Majlinda Keta: Të rinjtë vijnë në universitete me probleme të mëdha...

0
Pedagogia Majlinda Keta, e ftuar këtë të hënë në emisionin "Quo Vadis" shprehet e shqetësuar për formimin gjuhësor të studentëve. Ajo pohoi se në...

“11 rektorë kërkuan zgjedhje në Universitete”, Shahini: Zgjedhjet më 30 korrik

0
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini gjatë interpelancës së thirrur në Kuvend është shprehur se zgjedhjet për universitete do të zhvillohen më 30 korrik. Sipas...

​Nxënësit që janë pranuar në universitete ndërkombëtare i nënshtrohen Testit të...

0
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka organizuar sot Provimin e Maturës për nxënësit, të cilët janë pranuar në universitetet jashtë Kosovës dhe u janë...

Nis firmosja e peticionit për shtyrjen e zgjedhjeve në Universitete

0
Këshilli Studentor Shqiptar, një nga zërat më të fortë gjatë protestës së studentëve, i ka kërkuar Ministres së Arsimit, Besa Shahini shtyrjen e datës...

Zgjedhjet në universitete/ Për procesin flet ministrja e Arsimit

0
Viti shkollor u mbyll me shumë sfida, por dhe me një bilanc tronditës të abuzimeve seksuale brenda ambienteve të shkollave. “Jam krenare për të...

Mimoza Hafizi kandidon për rektore/ Nisin përplasjet për procesin e zgjedhjeve...

0
Data e zhvillimit të zgjedhjeve në universitete do të jetë 30 korriku. Ky është urdhëri i katërt i ministres së arsimit për datën...

PD: Të anulohen zgjedhjet në universitete, pa studentë e me presione!...

0
Partia Demokratike është shprehur me ashpërsi ndaj vendimit të Qeverisë, Ministrisë së Arsimit, për të nisur fushatën e zgjedhjeve në universitete. Albana Vokshi, ish-Kryetare e...

Zgjedhjet në Universitete, Ministrja Shahini merr vendimin: Do të mbahen më...

0
Pas propozimit të rektorëve të Universiteteve, Ministria e Arsimit ka vendosur datën 30 korrik për mbajtjen e zgjedhjeve në Universitete. Data e zgjedhjeve në...

Zgjedhjet në universitete do të mbahen në datë 30 korrik 2020

0
Zgjedhjet në universitete do të mbahen në datë 30 korrik 2020. Ky është vendimi që ka marrë ministrja e Arsimit Besa Shahini pas propozimit të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS