25.5 C
Tirana
E martë, 16 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Universit

Etiketim: universit

Stephen Hawking, njeriu që zbuloi disa nga sekretet e Universit

0
Edhe pse i "burgosur" në trupin e sëmurë me sindromën ALSStefën Houking zbuloi se vrimat e zeza në hapësirë lëshojnë rrezatim. Ai shkroi librin...

Astronomët dëshmojnë vitet e “adoleshencës” së universit pas zbulimit tw shpërthimit...

0
Reja shkëlqyese e një shpërthimi hapësinor disa miliarda vite dritë larg, u ka dhënë astronomëve një dritare për të hedhur dritë mbi vitet e...

Makineri gjigande në kërkim të copëzave më të vogla të universit

0
Njëqind metra në thellësi të tokës, poshtë kufijve të Francës dhe Zvicrës, pranë qytetit të Gjenevës, ndodhet një tunel rrethor prej 27 kilometrash i...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS