fbpx
20 C
Tirana
Monday, June 1, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Tokës

Etiketim: tokës

Zbulimi tronditës/ Fusha magnetike e Tokës po dobësohet

0
Ekspertët kanë zbuluar mes Afrikës dhe Amerikës së Jugut një rajon të madh me intensitet magnetik të zvogëluar, të quajtur “Anomalia e Atlantikut të...

Kjo është fotografia më e mirë e Tokës nga hapësira, sipas...

0
Për dekada të tëra, NASA ka shikuar Tokën nga lart. Fatmirësisht, që nga viti 1999, agjensia hapësinore ka qenë mjaft e kujdesshme për të ndarë...

​Një vrimë e zezë zbulohet afër Tokës, mund të shihet me...

0
Një grup astronomësh nga Observatori Evropian Jugor (ESO) dhe institute të tjera kanë zbuluar një vrimë të zezë vetëm 1000 vit drite nga Toka....

Vazhdojnë lëkundjet e tokës, deri tani 50 të plagosur nga termeti...

0
Termeti i forte qe ra diten e sotme ne zonen e Durresit duke sjelle pasoja te renda deri ne Tirane ka plagosur se paku...