fbpx
34 C
Tirana
E premte, 10 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Tepërt

Etiketim: tepërt

Djersitja e tepërt, çka tregon për shëndetin tuaj?

0
Djersitja është një proces normal që ndodh në trupin tonë. Temperaturat e larta bëjnë që trupi të djersitet dhe të nxjerrë jashtë toksinat. Gjithsesi, djersitja...

Pasojat që shfaqen nga puna e tepërt

0
Të punosh më tepër se ç’duhet i bën dëm shëndetit. Lodhja e akumuluar mund të dëmtojë zemrën dhe të shkaktojë infarkte, por jo vetëm. Pagjumësia,...

Pse pirja e tepërt e ujit është po aq e rrezikshme...

0
Hidratimi është një nga elementet thelbësore të një jete të shëndetshme. Çdo ditë trupi ynë humbet 2 deri 3 litra ujë nga djersitja apo...

Mbivlerësimi i tepërt i fëmijëve i bën ata narcisistë

0
Prindërit i shndërrojnë fëmijët e tyre në narcisistë duke i mbivlerësuar ata, kështu thuhet në një studim të publikuar në “Proceedings of the National...

“Nuk mund ta përballoj më”- I ndau koronavirusi, Artiola Toska bën...

0
Izolimi dhe mbyllja e kufinve për shkak të koronavirusit i ka lënë të ndarë Artiola Toskën dhe bashkëshortin e saj. Këngëtarja u karantinua pa dashurinë...

Tayna shfaqet me kilogramë të tepërt, thotë se i kanë shkuar...

0
Kur vjen fjala për linja trupore dhe kujdesi për ta mbajtur në formë, padyshim që Tayna është njëra nga këto femra që i bën...

Probleme me peshën e tepërt gjatë karantinës? Ja disa truke që...

0
Izolimi dhe masat kufizuese të vendosura prej përhapjes së Koronavirusit kanë ndryshuar në mënyrë drastike rutinën tonë të përditshme. ‘Cikli i ri i gjumit,...

Probleme me peshën e tepërt gjatë karantinës? Ja disa truke që...

0
Izolimi dhe masat kufizuese të vendosura prej përhapjes së Koronavirusit kanë ndryshuar në mënyrë drastike rutinën tonë të përditshme. ‘Cikli i ri i gjumit,...

Djersitja e tepërt në fytyrë, çfarë është kjo sëmundje dhe si...

0
Djersitja e tepruar e fytyrës, e njohur si hiperhidroza është një problem mjaft i bezdisshëm. Zbuloni cilat janë shkaqet dhe mjetet më efektive, që gjithmonë...

Femra e cila qante kur shikonte ‘tulat’ në pasqyrë i humbet...

0
Femra e cila thotë se qante kur shikonte veten në pasqyrë, ka humbur gjysmën e peshës së trupit për vetëm një vit dhe tani...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS