fbpx
15 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologjia e ushqimit

Etiketim: teknologjia e ushqimit

iPhone 12 do të prodhohet nga korriku

0
Sipas një raporti të ri, prodhimi i iPhone 12 me madhësi të mesme fillon më herët se modelet e tjera. Apple mezi po pret të...

Shfaqet për herë të parë Volkswagen Arteon, mësohet edhe data e...

0
Më 24 qershor, modeli do të prezantohet edhe zyrtarisht. Ka qenë në treg që nga viti 2018, ndërsa Volkswagen ka vendosur që ta përditësojë, që...

Shefi i BMW-së shfaqë një pjesë të M5, tregon kur do...

0
Pas disa javësh, do ta shohim në tërësi modelin M5. BMW M5 është një sedan shumë i pëlqyer, që me 617 kuaj fuqi, shpejtësinë nga...

Microsoft “do të zëvendësojë gazetarët me robotë”

0
Microsoft do të zëvendësojë dhjetëra gazetarë me kontratë në faqen e internetit të MSN dhe të përdorë sisteme të automatizuara për të zgjedhur histori...

Arsyeja misterioze e shfaqjes në billbord të reklamës së Toyota Supra...

0
Shfaqja e kësaj reklame, nuk bëhet si pjesë e teknikës, me të cilën paralajmërohet ndonjë makinë e re Toyota GT Supra e re ka marrë...

Makina më e madhe SUV nga BMW nuk do ta ketë...

0
Në përditësimet që do t’i pësojë X7, nuk përfshihet edhe ky tretman BMW e ofron tretmanin M Performance për të gjitha modelet, por makinës më...

Funksioni i ri për blerje në Instagram, i bëri blerjet impulsive...

0
Me shtimin e një funksionit të ri, Facebook i ka bërë blerjet në Instagram shumë më të lehta. Ditë më parë, hyri në funksion Facebook...

‘Syri Bionik’ që mund t’ju kthejë miliona njerëzve shikimin – do...

0
Një “Sy Bionik” (protezë vizuale) që është i ndjeshëm sa retina e njeriut, mund t’ju kthejë miliona njerëzve shikimin – dhe do të jetë...

Për herë të parë shkencëtarët shikuan se si lindi një planet...

0
Imazhet e reja tregojnë ‘kthesën’ e markës tregtare që sugjerojnë se po shfaqet një botë tjetër. Shkencëtarët kanë marrë imazhe që mund të jetë evidenca...

Shkencëtarët zbulojnë lindjen e një planeti për herë të parë

0
Astronomët zbulojnë lindjen e një planeti, i cili është duke u formuar rreth një ylli në një sistem të ri 520 vjet dritë nga...