fbpx
13 C
Tirana
Saturday, May 30, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologjia e transportit

Etiketim: teknologjia e transportit

Për shkak të coronavirusit Apple do të prezantojë më vonë iPhone...

0
iPhone 12 po vjen, por ne do të duhet të presim edhe për pak kohë. Shumica prej nesh do të ishim me siguri të ngazëllyer...

Konfirmohet data e prezantimit të BMW M3 dhe M4, tregohet edhe...

0
Shefi i BMW është shfaqur sërish, ka treguar më në fund kur do të prezantohen modelet M3 dhe M4 BMW ka nisur të hapë veprimtarinë...

Me përditësimin e ri të macOS, rregullohet sistemi i kohëzgjatjes së...

0
Gjatë muajit prill, Apple prezantoi në një version paraprak të zhvilluesve të macOS Catalina 10.15.5, që ka një veçori të quajtur menaxhimi i shëndetit...

​Si do të duket Mercedes i ri 300 SL?

0
Dizajneri sugjeroi pamjen e një versioni modern të makinës së kultit Mercedes në profilin e tij "Instagram". Mercedes 300 SL Coupe është një nga makinat...

Shitjet e Alibaba gjatë izolimit të Covid-19 në nivele rekord

0
Gjiganti Kinez Alibaba raportoi të ardhura dhe fitime mbi pritshmëritë e analistëve për tre mujorin e parë të 2020 ndërsa izolimi i Covid-19 shtyu...

Shkencëtarët e NASA-s zbulojnë universin paralel, ku koha ecë mbrapa

0
Shkencëtarët e NASA-s kanë lansuar prova të një universi paralel, menjëherë pranë universit tonë, ku të gjitha rregullat e fizikës duket se funksionojnë në...

Makina më e madhe SUV nga BMW nuk do ta ketë...

0
Në përditësimet që do t’i pësojë X7, nuk përfshihet edhe ky tretman BMW e ofron tretmanin M Performance për të gjitha modelet, por makinës më...

​Renault mbyll katër fabrika në Francë, gjashtë modele të rrezikuara?

0
Prodhuesi francez do të ndërmarrë hapa për të kursyer 2 miliardë euro deri në vitin 2022. Për të arritur shkurtimet e planifikuara të tregut, Renault...

Apple sjell syze për 499 dollarë

0
Kompania amerikane planifikon të nxjerrë syzet e saj të para Apple Glass.  Sipas informacionit, syzet do të quhen Apple Glass dhe pritet të kenë një...

​Peugeot 308 i ri arrin vitin e ardhshëm

0
Nëse merret në konsideratë cikli jetësor më i shkurtër i modeleve të makinave të sotme, Peugeot 308 aktual mund të konsiderohet veteran në treg. Modeli...