fbpx
26 C
Tirana
Friday, June 5, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologjia e informacionit

Etiketim: teknologjia e informacionit

Google shtyn lansimin e sistemit Android 11

0
Gjiganti teknologjik, Google ka shtyrë datën e lansimit të versionit më të ri të sistemit operativ, Android, që fillimisht ishte planifikuar të prezantohej më...

​SpaceX thyen dominimin rus në hapësirë

0
Fluturimi i kompanisë private amerikane SpaceX shënoi fundin e monopolit: rusët nuk janë më të vetmit që dërgojnë kozmonautë në ISS, thonë ekspertët. Kapsula e...

Pasojat e urdhërit ekzekutiv për mediat sociale

0
Presidenti amerikan Donald Trump shtoi sulmet ndaj kompanive të mediave sociale, duke nënshkruar një urdhër ekzekutiv që sfidon mbrojtjen ligjore që ka shërbyer si...

Fluturimi i Space X shtyhet për shkak të motit

0
Moti i vranët dhe  stuhia nuk ka lejuar ngritjen e planifikuar të raketës Falcon 9 të Space X në bashkëpunim me NASA-n. Ky fluturim i...

Shitjet e Alibaba gjatë izolimit të Covid-19 në nivele rekord

0
Gjiganti Kinez Alibaba raportoi të ardhura dhe fitime mbi pritshmëritë e analistëve për tre mujorin e parë të 2020 ndërsa izolimi i Covid-19 shtyu...

​Renault mbyll katër fabrika në Francë, gjashtë modele të rrezikuara?

0
Prodhuesi francez do të ndërmarrë hapa për të kursyer 2 miliardë euro deri në vitin 2022. Për të arritur shkurtimet e planifikuara të tregut, Renault...

Funksioni i ri për blerje në Instagram, i bëri blerjet impulsive...

0
Me shtimin e një funksionit të ri, Facebook i ka bërë blerjet në Instagram shumë më të lehta. Ditë më parë, hyri në funksion Facebook...

Kapet për herë të parë në kamera një Golf i ri,...

0
Volkswagen Golf është makina më e shitur në Evropë. Vetëm Golf GTI dhe Golf R do të jenë në shitje këtë vit nga radhët e...

Njëri nga shembujt më të mirë: Kamera e OnePlus 8 Pro...

0
Sensori me rreze infra të kuqe ju lejon të shihni përmes materialeve të zeza. Në prill, prodhuesi kinez OnePlus prezantoi smartphonët e tij të ri,...

Huawei sjell smartphone të ri për 99 euro

0
Huawei Y5p dhe Y6p dëshirojnë të bindin konsumatorët e tyre, edhe pse janë pa aplikacionet e Google, por tashmë me çmime të përballueshme. Huawei është...